Antyrefleks ZEISS Lotutec

Poradnik użytkownikaJednym słowem:
Carl Zeiss oferuje nową generację powłoki antyrefleksyjnej.

Antyrefleks ZEISS LotutecCarl Zeiss oferuje nową generację powłoki antyrefleksyjnej.

Większość osób noszących okulary miała już okazję przekonać się jaki komfort może dać nam zintegrowana powłoka antyrefleksyjna, która jest nakładana na soczewki okularowe. Obraz oglądany przez okulary jest czysty, nie zakłócany żadnymi odbiciami czy refleksami świetlnymi. Po prostu nie mamy już wrażenia, że... ”patrzymy przez szybę”. Dodatkowo antyrefleks pełni walor estetyczny. W końcu nasi rozmówcy widzą nasze oczy, a nie swoje odbicia. Niestety antyrefleks ma, a teraz możemy uznać, że miał pewną wadę. Naprawdę duży problem stanowiło utrzymanie go w czystości. Nowa, zintegrowana powłoka antyrefleksyjna LotuTec eliminuje ten problem.

Dzięki wprowadzeniu nowej technologii, przy użyciu nowych materiałów, udało się uzyskać całkowicie nową, wzmocnioną nano-elementami strukturę powłoki antyrefleksyjnej. Aby przekonać się o jej niezawodności, Carl Zeiss przeprowadzał na niej testy w skrajnie trudnych warunkach, na które prawdopodobnie nigdy nie będzie narażona, a dzięki którym możemy być pewni, że w stu procentach sprosta trudom codzienności. Jednak prawdziwą innowacją nowej powłoki antyrefleksyjnej LotuTec, jest jej powierzchnia hydrofobowa (Clean-Coat). Jest to zewnętrzna i patrząc od strony oczekiwań użytkownika, najważniejsza część. Jej zadaniem jest zmniejszenie przyciągania między molekułami wody a molekułami soczewki okularowej.


To właśnie dzięki tej powierzchni hydrofobowej czyszczenie nie jest już problemem. Dodatkowy atut: soczewka szybko odparowuje.
Wszystkie artykuły