Jak dobrać okulary

Poradnik użytkownikaJednym słowem:
Na pewno nie jeden raz zastanawialiście się czym kierować się przy zakupie okularów, żeby ładnie wyglądać w okularach, by podkreślały naszą urodę. W artykule znajduję się kilka przydatnych porad które na pewno ułatwią wam wybór nowej ramki.

Jak dobrać okularyPrzy wyborze okularów warto kierować się trzema prostymi zasadami:

1.Okulary powinny podkreślać Twoją najlepszy atrybut urody.
Na przykład niebieska ramka może podkreśla niebieskie oczy. Możesz też spróbować dobrać okulary na zasadzie kontrastu. Brunetka w białych okularach przyciąga uwagę.

2.Kształt okularów zwykle powinien kontrastować z kształtem Twojej twarzy.”
Nie dobieraj okularów okrągłych do okrągłej twarzy. Twoja twarz będzie wyglądać na jeszcze bardziej okrągłą. Jeśli natomiast wybierzesz okulary prostokątne przy twarzy podłużnej, niewielu poprosi Ciebie o poradę przy wyborze okularów.

3.Rozmiar okularów powinien być raczej proporcjonalny do rozmiaru twarzy.
Małe okulary na dużej twarzy sprawią wrażenie, że twarz jest ogromna.Przy wyborze oprawki zwróć również uwagę na kształt swoje twarzy i wybierz odpowiedni kształt oprawy:

Twarz kwadratowa
Do takiej twarzy najlepiej dobrać okulary lekko zaokrąglone

Twarz podłużna
Dla tego rodzaju twarzy odpowiednie są okulary lekko zaokrąglone. Linia okularów powinna wypadać w połowie wysokości twarzy. Zmniejsza to wrażenie wydłużenia

Twarz okrągła
aby zmniejszyć okrągłości wybierz okulary o kanciastych, prostych kształtach. Wyraziste ciemne kolory zmniejszają wrażenie pulchności twarzy

Twarz trójkątna
Do tego rodzaju twarzy najodpowiedniejsze będą okulary z delikatna obwódką. Powinny być noszone niezbyt wysoko. Należy unikać dużych oprawek z szerokim mostkiem i wyrazistych kolorach

Twarz owalna
zaleca się wydłużające twarz, wąskie w poziomie i wydłużone w pionie oprawki z delikatnymi zausznikami, które nie poszerzają twarzy.
Wszystkie artykuły