Jak pomóc zmęczonym oczom?

Poradnik użytkownikaJednym słowem:
Istnieje kilka prostych ćwiczeń, dzięki którym będziemy mogli dać odrobinę wytchnienia naszym oczom.

Jak pomóc zmęczonym oczom?Jeśli pracujesz przed komputerem, to Twoje mięśnie oczu przez bardzo długi czas w ciągu doby pozostają napięte. Według wielu naukowców właśnie taki stan rzeczy odpowiada za zbyt szybkie przemęczanie się oka. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim należy zastosować zupełne przeciwieństwo naszego codziennego trybu życia, czyli patrzenie w dal. Masz wrażenie, że obserwowanie ekranu monitora z odległości kilkudziesięciu centymetrów jest katorgą dla oczu? Święta racja! Dlatego co najmniej kilka razy dziennie powinieneś podejść do okna lub wyjść na zewnątrz i przez kilka minut popatrzeć w dal. Lepsze efekty uzyskasz, kiedy popatrzysz na znajdujący się nieopodal las. Kolor zielony uspokaja – także zmysł wzroku.

Ikono grafika zachęcająca do picia większej ilości wody

Jednak jeśli nie możesz odejść nawet na krótką chwile od miejsca pracy – ćwicz gałki oczne na bieżąco. Wykonuj ruchy okrężne lub po linii znaku nieskończoności, dzięki czemu mięśnie oczu będą miały okazję przybrać inną pozycję, a co za tym idzie – nieco rozluźnić się. Pamiętaj – wszelkie niestandardowe ruchy i patrzenie w dal, jest znakomitą odskocznią od codziennej monotonii da Twoich oczu.

reklama sklepu internetowego z soczewkami

Nie powinieneś również zapominać o odpowiednim nawilżeniu. Krople do oczu Biolan z kwasem hialuronowym będą idealnym uzupełnieniem codziennych zmagań o mniej zmęczony wzrok. W końcu całodzienne wlepianie oczu w monitor i działająca nieustannie klimatyzacja, skutecznie wysuszają śluzówkę. Dzięki kroplom Biolan (lub innym podobnym, z kwasem hialuronowym) zachowają swój naturalny film łzowy i będą mniej podatne na uszkodzenia i zanieczyszczenia.Podsumowując, aby odpowiednio odciążyć zmęczone codzienną pracą przed komputerem oczy, należy:

  • Maksymalnie ograniczyć pracę przed komputerem lub inne czynności obciążające wzrok

  • Co kilkanaście/kilkadziesiąt minut patrzeć w dal przez około minutę

  • Na bieżąco, w trakcie pracy, wykonywać ruchy okrężne gałek ocznych

  • Przynajmniej raz dziennie nawilżać oczy kroplami do oczu – najlepiej z kwasem hialuronowym

Czytajcie nas na bieżąco na naszym nowy profilu na LinkedIn
https://www.linkedin.com/company/pharm-supply-sp-z-o-o-
Wszystkie artykuły