Po co zimą okulary przeciwsłoneczne.

Poradnik użytkownika



Jednym słowem:
Wielu z nas zadaje sobie pytanie, skoro jest styczeń a za oknem biało od śniegu czy okulary przeciwsłoneczne należy wcisnąć w sam głąb szuflady w oczekiwaniu na cieplejsze letnie dni.

Po co zimą okulary przeciwsłoneczne.

zmiowe okulary przeciwsłoneczne
Sponsor artykułu:



Otóż nic bardziej mylnego, niezależni specjaliści na co dzień zajmujący się chorobami narządów wzroku uczulają:

„ Pamiętajmy o ochronie naszego wzroku przez cały rok zarówno latem jak i zimą, jest on jednym z najważniejszym organów.”

Zima jest okresem, w którym nie zwracamy uwagi na możliwość negatywnego wpływu promieniowania słonecznego na wzrok a jego szkodliwość bywa dużo większa niż latem. Znacząca część osób chroni swoje oczy poprzez odpowiednie okulary z filtrem w lecie zapominając lub nie wiedząc o tym, iż słońce w zimie może poczynić dużo większe szkody. Oprócz promieniowania widzialnego do naszych oczu dociera około 85 % promieniowania odbitego od śniegu.

Okulary słoneczne z filtrem chronią zarówno rogówkę, spojówkę i powieki jak i wewnętrzne warstwy oka - soczewkę i siatkówkę. Brak prawidłowego zabezpieczenia podczas przebywania na słońcu zimą może spowodować ostre zapalenie spojówki czy rogówki a nawet oparzenia plamki, które może doprowadzić do ślepoty. Nawet, jeśli w danym momencie nie odczuwamy żadnych dolegliwości to w przyszłości może mieć to fatalne konsekwencje dla oczu. Obok łagodnych zmian typu skrzydlik może dojść do dużo poważniejszych zmian – zaćmy, starczego zwyrodnienia plamki AMD a nawet nowotworu wewnątrz gałkowego – czerniaka.

Podsumowując: Nie zapomnijmy od odpowiedniej ochronie naszych oczu, mróz za oknem i śnieg nie tylko nie chronią nas przed promieniowaniem, ale mogą spotęgować jego działanie.



Powiązane artykuły:
Na co zwrócić uwagę kupując okulary przeciwsłoneczne




















Wszystkie artykuły