Twoje oczy na wakacjach

Poradnik użytkownikaJednym słowem:
Przeczytaj w jaki sposób uniknąć problemów z wzrokiem podczas wakacyjnych aktywności. Pływanie, opalanie - dowiedz się jak zadbać o oczy.

Twoje oczy na wakacjachWakacje kojarzone są z relaksem, błogim lenistwem i spędzaniem czasu w taki sposób, jaki tylko sobie wymarzymy. Musimy jednak uważać, aby wakacyjne wojaże nie wpłynęły negatywnie na nasze zdrowie. Jednym z naszych najważniejszych narządów jest wzrok, dzięki któremu jesteśmy w stanie w największym stopniu poznawać otaczający nas świat. Z tego powodu to właśnie oczy powinny być przez nas szczególnie chronione podczas wakacji

Nie zapomnij o wzroku podczas wakacji

Unikajmy ryzyka
Ochrona oczu podczas wakacji polega między innymi na unikaniu sytuacji ryzykownych. Jedną z tych najistotniejszych jest kwestia związana z kąpielami w rzekach i morzach. Obserwowanie dna morskiego jest bardzo ciekawym przeżyciem i to naturalne, że wiele osób chce zobaczyć rafę koralową czy egzotyczne gatunki ryb. Pamiętajmy jednak, że jedynym bezpiecznym sposobem nurkowania z otwartymi oczami jest używanie odpowiednich okularów, które szczelnie przylegają do skóry i nie pozwalają na kontakt gałki ocznej ze słoną wodą. Ta bardzo mocno wysusza oczy i prowadzi do powstania lub pogłębienia zespołu suchego oka. A jeśli już nasze oko miało kontakt ze słoną wodą, koniecznie przemyjmy je sporą ilością cieczy słodkiej.

Profilaktyka
Zdrowie naszych oczu na wakacjach zależy również od działań profilaktycznych. Przede wszystkim, kiedy korzystamy z kąpieli słonecznych, używajmy okularów przeciwsłonecznych. Nie jest żadną tajemnicą, że ostre słońce negatywnie wpływa na narząd wzroku i powodują suchość oraz pieczenie gałki ocznej. Nie trzeba wcale patrzeć w stronę słońca – w lecie jego promienie z dużą intensywnością odbijają się od powierzchni posiadających duże albedo, takich jak woda czy piasek na plaży. Daje to niemal taki sam efekt, jak patrzenie w niebo.

link do sklepu internetowego Nawilżenie to podstawa
Na koniec sprawa najbardziej istotna, czyli nawilżenie oczu. Słona woda, piasek, słońce i czynniki wywołujące alergię – na to wszystko jesteśmy narażeni podczas wakacji. Dużo łatwiej jest doprowadzić do pełni zdrowia przemęczone tymi czynnikami oko, kiedy stosujemy krople nawilżające. Eksperci szczególnie gorąco polecają te na bazie kwasu hialuronowego, który magazynuje na powierzchni gałki ocznej duże ilości wilgoci. Jednym z produktów, który wyróżnia się z kategorii kropli nawilżających, jest preparat Biolan. Dzięki regularnemu nawilżaniu oczu będziemy mieć pewność, że z urlopu wrócimy z co najmniej tak samo dobrym wzrokiem, jak podczas wyjazdu.
Wszystkie artykuły